Україна зробила Росії останнє застереження щодо переговорів про Донбас і натякнула на “план Б” (Відео)

ф1Зустріч, що має відбутись у “нормандському форматі” через місяць, буде останньою спробою України врегулювати ситуацію на Донбасі шляхом Мінських і “нормандських” переговорів. Якщо Росія цю зустріч зірве, то Україна шукатиме інших шляхів втановлення миру на Донбасі, зокрема, введення миротворців ООН.

Про це заявив глава МЗС України Вадим Пристайко.

14 жовтня в інтерв’ю Reuters перед зустріччю з главами МЗС країн Євросоюзу у Люксембурзі Пристайко оголосив Росії дві вимоги України, за яких зустріч глав країн-членів “нормандської четвірки” може відбутись у середині листопада: якщо проросійські бойовики на Донбасі припинять обстріли в зоні розведення сил біля Петрівського і Золотого та не зірвуть заплановане там розведення військ.

“Ми відкрито сказали всім, що робимо, можливо, останню чесну спробу йти мінським шляхом…. Це момент істини”, – сказав Пристайко.

Він наголосив, що якщо “нормандська зустріч” буде зірвана з вини Росії чи на зустрічі РФ не покаже реальної готовності до деескалації конфлікту на Донбасі, то Україна вдасться до “плану Б”.

“Наприклад, запропонувати світовій спільноті допомогти нам з місією з підтримання миру”, – сказав Вадим Пристайко.

Біільше – у відео “112 Україна