Україна на переговорах в Мінську висунула нову ініціативу з мирного врегулювання ситуації на Донбасі (Відео)

Мінськ-місце переговорів президент готель зовніУкраїна прагне, щоб міжнародні спостерігачі ОБСЄ перевірили місця відведення важкого озброєння на окупованому Донбасі.

З такою ініціативою Україна виступила на засіданні 16 січня Тристоронньої контактної групи в Мінську через загострення російськими окупантами ситуації на Донбасі і масове застосування ними артилерії. Про це повідомляє Дарка Оліфер – речник представника України у ТСК Леоніда Кучми.

“Українська сторона вважає за необхідне, аби СММ ОБСЄ провела повторну верифікацію відведення важких озброєнь та місць їхнього зберігання”, – проінформувала речник Кучми.

Читайте також: Нові ділянки розведення військ на Донбасі і не тільки: стартував новий етап Мінських переговорів (Відео)

Крім того, Дарка Оліфер повідомила, що Україна ініціює створення нової підгрупи в Тристоронній контактній групі з мирного врегулюванян ситуації на Донбасі – підгрупи з відновлення контролю за поки окупованою РФ ділянкою україно-російського кордону.

На засідання ТСК представники України, РФ і ОБСЄ обговорили нові ділянки розведення сил на Донбасі. Остаточно три ділянки, де, за домовленостями членів "нормадської четвірки" до березня має відбутись розведення, поки не визначені.

Списки для нового обміну полоненими на Донбасі на Мінських переговорах 16 січня сторони остаточно також не погодили.

Наступне засідання сторони запланували провести в Мінську через 2 тижні.

Засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегуювання ситуації на Донбасі 16 січня було першим, для нового представника ОБСЄ в ТСК - Хайді Грау.

Більше подробиць, як відбувалось засіданян ТСК 16 січня - у відео "Вікна-новини" з Мінська