Через Covid-19 Україну поділять на 4 зони: стали відомі перші подробиці нових умов карантину

Через пандемію Covid-19 карантин в Україні буде продовжений, однак його запроваджуватимуть за новими критеріями.

Про це йшлося сьогодні в ході наради за участі Президента України, повідомляє сайт Глави держави.

Як ідеться в повідомленні, міністр охорони здоров’я проінформував Володимира Зеленського, що МОЗ розробила вже ці нові критерії. За ними Україну буде поділено на 4 зони залежно від рівня захворюваності на коронавірус – “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”. У цих чотирьох зонах будуть запроваджені різні ступені карантинних обмежень.

Такі нові умови карантину в Україні будуть запроваджені постановою Кабміну, що вже готується, проінформував міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Своєю чергою Президент України зазначив, що продовжувати  коронавірусний карантин в Україні більше, як на 30 днів вважає недоцільним.

“Не треба поспішати з продовженням карантину надовго, треба діяти за розвитком ситуації. Всі вже втомилися від цього карантину. Потрібні чіткі рамки, як ми його продовжимо, щоб у людей були можливості для життя в безпеці, щоб міг функціонувати бізнес, щоб економіка не стояла на паузі. Тому спочатку продовжуємо на місяць, але не довше”, – цитує Володимира Зеленського його прес-служба.

Читайте також: Карантин продовжений в Україні до 31 липня – рішення Уряду (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, раніше постановою Кабінету України адаптивний карантин в Україні було продовжено до 31 липня цього року. За умовами адаптивного карантину, посилювати чи послаблювати обмеження через рівень захворюваності на Covid-19 мають право обласні, районні та міські комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.