Український борщ тепер нематеріальна культурна спадщина UNESCO – офіційне рішення

Борщ як українська страва сьогодні ввійшов у перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини UNESCO.

Про таке офіційне рішення повідомив Міністр культури України Олександр Ткаченко.

“Перемога у війні за борщ- наша! 1 липня на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини UNESCO, що потребує негайної охорони”, – написав Ткаченко.

Він нагадав, що процедуру внесення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО як української національної страви Україна почала ще до повномасштабного військового вторгнення РФ. Причиною були публічні посягання Росії на цю українську страву як начебто російську. Питання мали розглянути у 2023 році, та через війну РФ проти України культурна спадщина України опинилась під загрозою. Тому українську номінацію вирішили включити до іншого переліку: списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

"І скільки б Маша Захарова (речник МЗС РФ - ред.) не розповідала, що "книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати" і взагалі наш борщ - це "прояв екстремізму та нацизму", цей "прояв екстремізму" тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО. Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське. Але пам'ятайте та будьте певні - як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо", - підкреслив міністр культури України.