Радіація в Києві: перші дані про стан потерпілих і версія появи контейнерів з цезієм у центрі столиці (Відео)

Знайдені в центрі Києва контейнери з Цезієм-137. Фото — скріншот з відео
Знайдені в центрі Києва контейнери з цезієм-137. Фото — скріншот з відео

Через виявлення 28 жовтня перевищення радіаційного фону у дві тисячі разів у геофізичній обсерваторії ДСНС України у Києві госпіталізовані четверо її працівників. Джерело радіації з будівлі на столичному проспекті Науки фахівці забрали відразу, небезпеки опромінення для людей там більше немає.

Як повідомляє “Сьогодні“, при першому обстеженні госпіталізованих працівників обсерваторії гострих уражень радіацією медики у них не виявили.

"Не знайдено було внутрішнього опромінення", - повідомив перші дані про стан чотирьох госпіталізованих гендиректор Національного наукового центру радіаційної медицини Дмитро Базика.

Однак це тільки початок тижневого обстеження, бо працівники потрапляли під ураження радіацією цезію-137 щоразу, як приходили на роботу у два кабінети, під якими і знайшли радіоактивні капсули.

"Опромінення мало хронічний характер кілька років, тому... нам потрібен час", - зазначив Дмитро Базика.

Читайте також: Цезій-137 у центрі Києва перевищив норму радіації у 2000 разів: все, що відомо про надзвичайну подію (Відео)

Що ж до версії, як на глибині 15 сантиметрів під будівлею обсерваторії в центрі Києва опинились два контейнери з цезієм-137, випромінення яких у 2 тисячі разів перевищувало норму, то фахівці впевнені, що ці капсули до Києва з Чорнобильської АЄС не привозили.

"Вони могли залишитися з часів реагування на Чорнобильську аварію, коли в Києві кожен Інститут робив свої дослідження", - таку версію висловила начальник відділу аварійної готовності та радіаційного захисту Тетяна Кутузова.

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 28 жовтня в центрі Києва в будівлі геофізичній обсерваторії ДСНС України випадково у двох кабінетах виявили великий рівень радіації. Фахівці державної корпорації «Радон», які 29 жовтня забрали дві виявлені капсули цезію-137, заявили, що рівень опромінення був локальним, але потужним: 600 мікрозівертів при нормі 0,3 мікрозіверта.

Більше подробиць - у сюжеті"Сьогодні"