“Радіація не знає, де кордон РФ”, – Зеленський (Відео)

Удар російських окупантів по Запорізькій АЕС міг вчинити техногенну катастрофу, що була б у 6 разів страшнішою за наслідками за чорнобильську у 1986 році.

Про це Володимир Зеленський сьогодні вранці заявив у зверненні, опублікованому на сайті Президента України.

Глава Української держави назвав Росію країною-ядерним терористом. Зеленський попередив: в разі влучання російських снарядів в будь-який із 15-ти атомних енергоблоків українських АЕС від радіації постраждає і Росія.

“Радіація не знає, де кордон РФ”, – застеріг Зеленський.

Він звернувся до росіян і світової спільноти вжити негайних заходів для убезпечення українських АЕС і припинення військової агресії Росії проти України.

"Усю ніч я був на зв'язку з партнерами, з лідерами інших держав, щоб світ реагував. Я відчував, що світові лідери шоковані. Велика Британія скликає Раду Безпеки ООН через цю атаку. МАГАТЕ запускає свій Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій у режимі цілодобового реагування. Потрібне негайне посилення санкцій проти держави-ядерного терориста. Потрібне негайне закриття неба над Україною, бо тільки це може гарантувати, що Росія не битиме хоча б ракетами та авіабомбами по атомних обʼєктах", - повідомив Володимир Зеленський

"Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію", - окреслив масштаби небезпеки удару РФ по Запорізькій АЕС президент України.

Читайте також: Снаряд влучив в енергоблок: ситуація на захопленій окупантами Запорізькій АЕС (Відео)

Більше - у повній версії звернення Президента України.