Радбез ООН збирає екстрене засідання – КНДР заявила про випробування водневої бомби

"Ядерний гриб", що утворився у момент вибуху водневої бомби в ході операції США у 1946 році "Замок Браво". Вибух залишив по собі вирву завглибшки 70 метрів.
“Ядерний гриб”, що утворився у момент вибуху водневої бомби в ході операції США у 1946 році “Замок Браво” на Маршаллових островах

Нову загрозу світовій безпеці принесло повідомлення Корейської народно-демократичної республіки про успішне випробування водневої бомби.

У США повідомили, що наразі не мають доказів заяви КНДР.

Тим часом Рада Безпеки ООН сьогодні через це повідомлення Північної Кореї збирає закрите екстрене засідання, що почнеться об 11 годині (за київським часом – о 18 год).

Причиною цієї термінової наради стала заява Північної Кореї про успішне випробування о 10 годині (за місцевим часом) 6 січня КНДР водневої бомби. Про це навіть повідомило центральне телебачення КНДР.

Північна Корея зробила заяву, у якій, як вважають журналісти, натякнула саме на водневу бомбу. У заяві КНДР нема даних про місце проведення випробувань і потужності заряду, однак сейсмологи з інших країн в районі ядерного полігону КНДР зафіксували землетрус техногенного характеру магнітудою 5,1, що міг бути викликаний вибухом.

Занепокоєння з приводу можливих випробувань вже висловили Китай, США і лідери європейських держав. За словами глави МЗС Великобританії Філіпа Хэммонда, ядерні випробування порушують резолюцію Ради безпеки ООН і будуть обговорюватися на цьому рівні.