Рада завершила розслідування трагічних подій в Одесі 2 травня

imagesОб’єктивний висновок про причини загибелі 48 осіб під час трагічних подій в Одесі 2 травня отримати неможливо через відсутність сучасного обладнання у місцевих експертів, стверджують члени тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань розслідування фактів загибелі громадян в Одесі, Маріуполі, а також інших містах Донецької та Луганської областей.

Проект постанови про звіт тимчасової слідчої комісії парламенту група депутатів зареєструвала у Верховній раді, повідомляється на сайті парламенту.

Всього призначено 85 судово-медичних експертиз і 160 інших (біологічних, криміналістичних, хімічних, пожежно-технічних експертиз). Як наголошується в звіті, наявність отруйних речовин в організмі загиблих в Будинку профспілок в Одесі можливо встановити лише за допомогою міжнародних експертів.

Нагадаємо, за однією з версій, причиною загибелі людей в одеському Будинку профспілок називалося отруєння хлороформом.

В середині травня начальник Головного слідчого управління МВС України Віталій Сакал повідомляв, що слідчі знайшли хлороформ у смітті і сажі, які були вилучені під час огляду приміщень згорілого Будинку профспілок.

"Вдихання парів хлороформу - є відповідний висновок експертизи - призводить до зупинки дихання, що і сталося у нас. 32 людини загинули не від високої температури, а в результаті впливу невідомої речовини, зупинки серця і задухи", - зазначив Сакал.

За його даними, суміш, що містить хлороформ, знаходилася в Будинку профспілок не один день. "За словами експертів, якщо вона довго знаходиться в повітрі і контактує з ним, то вона переходить у небезпечну речовину. І навіть не треба її нагрівання, його вдихання призвело до непоправних наслідків для здоров'я", - пояснив він.

Як повідомлялося, в ході масових заворушень в Одесі 2 травня загинули 48 людей і постраждали більше 200. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.