Рада прийняла рішення створити “новий Беркут”

звантаженняВерховна Рада прийняла закон про створення поліцейський спецназ в рамках реформи МВС. За відповідне рішення проголосували 288 депутатів.

Мова йде про проект закону №1550 про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо реформування органів внутрішніх справ, внесеному урядом.

“Головний пункт закону “Про реформування органів внутрішніх справ” – це ліквідація спеціальних підрозділів, яких дуже багато. І на базі “Сокола”, створити універсальний поліцейський спецназ, схожий на американо-канадський SWAT”, – заявила перший заступник глави МВС Ека Згуладзе.

“Завдання оптимізації структури МВС в повній мірі стосується і спеціальних підрозділів міліції, діяльність яких, до того ж, стала причиною резонансних подій в суспільстві і отримала негативну оцінку, тому логічним кроком Міністерства у цьому напрямку пропозицію про об’єднання всіх існуючих спеціальних підрозділів та утворення на їх базі єдиного універсального спеціального підрозділу міліції”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Метою проекту є внесення змін у деякі законодавчі акти України в зв’язку з реформуванням системи органів внутрішніх справ, оптимізацією структури Міністерства внутрішніх справ, усуненням дублювання функцій підрозділами органів внутрішніх справ, вдосконаленням їх діяльності та позбавленням невластивих функцій.