Рада продовжила дію податкових пільг для ФОПів та медиків на період карантину

ВР-голосув КП кнопка палецьТриставідсоткові доплати медикам за боротьбу з коронавірусом до 30 травня звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Таку норму містить законопроєкт 3329-д, який сьогодні в другому читання та в цілому прийняв український парламент 333-ма голосами “за”.

Читайте також: «Без цього сплатити обіцяні до 300% надбавки не вийде», — Зеленський пояснив механізм виплат медикам

Як повідомляє “112-Україна“, строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 червня, прийнятим законопроєктом народні депутати продовжили включно до дня скасування карантину.

Документом продовжується строк ненарахування пені, звільнення від сплати ЄСВ за себе фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, на період з 1 по 31 травня 2020 року та продовжується мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок до дня скасування карантину.

Нардепи також зменшили вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн до 200 млн грн та продовжили строк дії закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, який завершується 1 серпня 2020 року, до 2024 року.

До 30 червня звільняються від оподаткування ПДФО 300% доплати медикам (але без втрат для місцевих бюджетів). Допомогу з часткового безробіття теж звільнили від оподаткування ПДФО і військовим збором. А ФОПам надали можливість отримувати допомогу з часткового безробіття.

Крім того, до кінця останнього місяця карантину продовжили строк пільг для виробництва дезінфекторів; припинили строки розгляду скарг платників податків, надання індивідуальних податкових консультацій та відповідей на запити платників податкової і продовжили звільнення від штрафів та пені за прострочення споживчого кредиту.