Питання – відповідь: як правильно здати квартиру під офіс?

faq_ibank– Я тимчасово проживаю у Тернопільському районі, а міську квартиру планую здавати під офіс київській фірмі. Чи потрібно приїжджати до Тернополя, щоб сплачувати податок і подати декларацію? – запитує Тарас С.

Відповідь читачу ІА «7 Днів-Україна» допомогли знайти в Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

Читайте також. Питання – відповідь: чи може власник нерухомості розраховувати на податкові пільги?

– Якщо Ви будете мати взаємовідносини, пов’язані із наданням в оренду нерухомого майна, з  юридичною чи фізособою-підприємцем, то ані подавати декларацію, ані самостійно сплачувати податок обов’язку мати не будете, – кажуть фахівці. – Оподатковувати ваш дохід доведеться орендарю, в даному випадку – київській фірмі.

Ставка податку – 15% від суми доходу. Однак якщо місячна сума такого доходу перевищуватиме десятикратний розмір мінімальної зарплати (у 2014 році - 12 180 грн – прим.), – ставка зросте до 17%. Отримавши орендну плату за мінусом утриманого податку, вважайте, що свій обов’язок щодо сплати такого платежу та декларування –  виконали.

Читайте також. Питання – відповідь: чи треба звітувати податковій при виїзді за кордон?

- Але хочемо нагадати, що в такому випадку ви будете сплачувати податок на нерухоме майно, адже, відповідно до Податкового кодексу, пільги із сплати такого податку не надаються, якщо житло використовують власники з метою одержання доходів, - кажуть у податковій.