Питання – відповідь: коли податок на нерухомість можна не платити?

faq_ibank– Чи повинен громадянин платити податок на нерухомість за минулий рік, якщо має у власності квартиру житловою площею 150 кв. м і житловий будинок площею 210 кв. м? – цікавиться Тарас Д. з Тернополя.

Відповідь на запитання читача ІА «7 Днів-Україна» повідомили в Інформаційно-комунікаційному відділі Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.

Читайте також. Податкова соціальна пільга: кому і скільки? Роз’яснення тернопільських фахівців

Згідно із положеннями Податкового кодексу встановили: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їхніх часток, що перебувають у власності фізичної особи-платника податку, зменшується:

-          для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. м;

-          для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. м;

-          для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. м.

Читайте також. На Тернопіллі – майже 70 тисяч платників податків

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Водночас пільги із сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Тому якщо згадані вами житлові приміщення не використовуються з метою одержання доходів, податку платити не потрібно, адже сумарна площа становить 360 кв. м.