Питання – відповідь: чи сплачувати нам земельний податок?

ab– Чи буде наше товариство сплачувати до бюджету земельний податок? – запитує Катерина Х.

Річ у тім, що товариство є власником нежитлових приміщень на першому поверсі в адміністративній будівлі. При цьому воно є платником єдиного податку, отримує дохід саме від надання в оренду власних нежилих приміщень, єдиний вид діяльності – «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна”.

Читайте також. Питання – відповідь: як правильно здати квартиру під офіс?

Відповідь на запитання читачки ІА «7 Днів-Україна» дали в Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ  ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

- Статтею 287 Податкового кодексу встановили, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно, пояснюють фахівці.

Читайте також. Питання – відповідь: чи може власник нерухомості розраховувати на податкові пільги?

У вашому випадку, враховуючи норми чинного законодавства, товариство у разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди іншому суб’єкту господарювання, податок за земельні ділянки під такими будівлями, спорудами, їх частинами сплачує у порядку та за ставками, визначеними Податковим кодексом.