Питання – відповідь: чи може власник нерухомості розраховувати на податкові пільги?

faq_ibank– Маю склад. Поки не користуюся, віддав його в оренду. Чи маю я право на якісь пільги при оподаткуванні? – запитує Андрій Кузь.

Читайте також. Питання – відповідь: довідка про доходи для тих, хто здійснює незалежну профдіяльність

Ваша нерухомість в оренді? Ви – втрачаєте право на пільгу, повідомили в Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ  ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

Згідно із положеннями Податкового кодексу пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надають на об’єкти оподаткування, які використовують власники з метою отримання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Читайте також. Питання – відповідь: чи треба сплачувати єдиний внесок, якщо не отримував доходу?

– Слід нагадати: коли у платника податків є більше одного об’єкта оподаткування, у тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у т. ч. їх часток), база оподаткування обчислюється, виходячи з сумарної площі таких об’єктів, – додають у податковій.

У 2014 році податок на нерухомість за минулий рік сплачуватимуть власники об’єктів нерухомості з розрахунку їх житлової площі.

Читайте також. Питання – відповідь: чи декларувати доходи, якщо банк списав борг?

- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у цьому році не сплачуватимуть власники квартир, якщо їхня сумарна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків «пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м, - додають фахівці. - А якщо у громадянина у власності є і квартири, і будинки, сумарною житловою площею до 370 кв. м, він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Таке зменшення надається один раз за кожен звітний період.

Довідково. Враховуючи норми чинного законодавства, обчислення сум податку для фізосіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015-му до 1 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки за період з 01.01.2014 р. до 31.03.2014 р. (включно), та із загальної площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки з 01.04.2014 до 31.12.2014 р. (включно).