Питання безвізу з Україною Комітет постійних представників країн-членів ЄС розгляне 26 квітня

Україна-ЄС пазлиПитання надання Україні безвізового режиму стоїть на порядку денному засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС (Coreper), що відбудеться 26 квітня в Брюсселі. Про це повідомляє прес-служба Євросоюзу, пише 112.ua.

У додатку з переліком відповідних документів, які повинні бути розглянуті на засіданні, мова йде про проект законодавчого акту Європейського парламенту і Ради ЄС про внесення поправок до списку третіх країн, громадяни яких, щоб перетнути кордон, повинні отримати візу, і тих, від яких це не потрібно. До них відноситься Україна.

“До правил (ЄР) №539/2001 внести наступні зміни: а) у додатку I, частина I (держави) посилання на Україну видалено. (б) у додатку II, частина I (держави) наступне посилання вставляється “Україна”, — наголошується в проекті документа.

Очікується, що засідання Комітету почнеться о 10:00 ранку середи, 26 квітня.

Нагадаємо, Європарламент 6 квітня проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС.

За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75, 36 утрималися. Під час голосування сталася плутанина – не всі відразу зрозуміли, є безвіз в України чи ні. Спочатку депутати голосували за поправку проти безвізу, яку внесли кілька парламентаріїв від Німеччини, Франції і Великої Британії. Депутати її не підтримали.

Потім 26 квітня це рішення мають затвердити посли ЄС.

Пізніше, за словами першого заступника міністра закордонних справ України, 11 травня це питання буде подано на затвердження Ради ЄС і найближчим часом відбудеться підписання. “Швидше за все, 15-16, можливо, 18 травня, відбудеться підписання”, – прокоментував міністр.