“Питання дуже чітко окреслене”, – Зеркаль вказала на нюанс щодо України в переговорах Байдена і Путіна

Олена Зеркаль. Фото з відкритих джерел

Під час зустрічі у Женеві Президенти США і Росії говорили про Україну в атмосфері відсутності довіри один до одного. Це означає, що Білий дім у наступні місяці буде дуже прискіпливо стежити за діями Кремля в тому числі щодо України.

Таку думку ексзаступник голови МЗС України Олена Зеркаль висловила в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Путін дотримується своїх типових наративів, які він використовує завжди. Думаю, що цей раз не був винятковим. Чи йшлося про Україну? Думаю, йшлося, тому що про Україну йшлося ще і на саміті НАТО, і під час зустрічі G7 – і це одне з питань, яке зараз дуже чітко окреслене. Що стосується того, що не було ворожої атмосфери, то це дуже добре. Але при цьому і на саміті G7, і в комюніке НАТО Росія зазначена серед ворогів. Звичайно, що з ворогами можна говорити по-різному. І якщо є можливість знайти якісь точки дотику, то це вже щось”, – сказала Зеркаль про переговори Президентів США і РФ у Швейцарії.

Екс-заступниця глави МЗС України наголосила, що про результативність і успішність переговорів Байдена і Путіна, в тому числі щодо України, можна буде судити з того, "про що будуть розмовляти держсекретар США Блінкен і голова МЗС Росії Лавров у наступні місяці".

"Я думаю, це була зустріч, яка була присвячена пошуку балансу домовленостей, а не довіри. І те, що вони говорили достатньо довго наодинці, свідчить про те, що за лаштунками залишилося дуже багато тем. І дуже цікаво, що першим до мікрофонів вийшов Путін, а Байден підійшов до преси, дочекавшись закінчення його прес-конференції. Це свідчить про відсутність довіри один до одного", - сказала про саміт президентів США і РФ у Женеві екс-заступниця міністра закордонних справ України.

На думку Зеркаль, така атмосфера переговорів двох президентів свідчить, що Байден надалі буде дуже уважно стежити за діями Путіна в тому числі – щодо України.

Читайте також: Донбас і не тільки: про що домовилися Путін і Байден у Женеві (Відео)