Зупинка фінансування армії РФ Європою: стало відомо, що під цим розуміє ЄС і які терміни називає (Відео)

Європа не готова відмовитись негайно від російських енергоносіїв. Однак країни Євросоюзу відмовляться від російського газу і нафти якнайшвидше, а платити за них зараз російським рублями не будуть.

Як повідомляє ТСН, про це на саміті 24 березня в Брюсселі домовились європейські лідери.

Країни Східної Європи і Балтії виступали за негайне запровадження ембарго на російські енергоресурси. Німеччина, Нідерланди, Бельгія заявляли, що негайне ембарго щодо Росії завдасть майже такої ж шкоди їх країнам, як і РФ. У Євросоюзі, який на 40% залежить від російських енергоносіїв, наразі вирішили відмовлятись від енергопостачань із РФ поетапно, але якомога швидше.

"Якомога швидше" - це означає впродовж наступного місяця, інакше ми даватимемо гроші на військову машину Росії", - заявив глава Уряду Словенії Янез Янша.  

Читайте також: Байден зробив ключову заяву щодо України за підсумками саміту НАТО: Путін отримує протилежне від бажаного (Відео)

Нову вимогу РФ сплачувати надалі за газ і нафту у російських рублях на саміті Євросоюзу назвали спробою Росії обійти запроваджені через вторгнення в Україну санкції ЄС, які вже працюють. Розрахунок з Росією у рублях у ЄС вважають неприпустимим.

"Не думаю, що хтось у Європі знає, як виглядає російський рубль. У рублях ніхто не платитиме", - наголосив прем’єр Словенії.

Підсумковий документ із рішеннями саміту ЄС офіційно оприлюднять сьогодні. У ньому, як передбачається, має бути й пункт про підтримку якнайшвидшого надання Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу.

Більше подробиць - у відео ТСН.