ПВК “Вагнера” у Сирії не одна – є й інші

Вагнер загін до знимкиРосійські найманці після розгрому групи “Вагнера” 7 лютого у Сирії продовжують там воювати.

Про це заявляють джерела, знайомі ситуацією.

Так, блогер “Червонец Андрюха” написав на своїй сторінці у мережі, що згортати свою діяльність “вагерівці” не збираються, тим більше, що у Сирії вони не одні.

“Вагнер роботу в Сирії не звернув, але по загиблих і поранених у нього, ясна річ, апдейта немає… ПВК – це приватна військова компанія. ПРИВАТНА. Яка формально до ЗС будь-якої країни не має ніякого відношення. У тій же Сирії працює кілька ПВК. Хлопці з ПВК самі вибирають свою долю. І на відміну від офіцерів і контрактників у них є можливість відмовитися”, – написав блогер.

Читайте також: Розгром групи «Вагнера»: за що насправді воює в Сирії приватна армія Путіна (Відео)

Щодо втрат, яких російські найманці зазнали внаслідок удару у відповідь сил Західної коаліції на східному березі Євфрата в Сирії 7 лютого, то вони, за даними цього блогера, від 15 лютого не змінились: “про загиблих дані плюс / мінус ще трохи ходять, але озвучено півсто (далеко не всі з них росіяни), може трохи більше буде. Про поранених ясність чітка була майже відразу – 72 людини”.

Читайте також: «Тим, хто вижив, треба було прикритися трупами»: в атаку в Сирії йшла тисяча російських найманців

Раніше, 15 лютого, Червонец Андрюха у своєму блозі писав таке:. “З’ясувалося, що атаці з боку коаліції були піддані сирійські сили, місцеві племена, ISIS Hunters (мисливці за ІДІЛ) і три роти (штурмові загони) ПВК Вагнера.

Пішло три загони – по 200+ людей у кожному плюс посилення у вигляді бронезагону і артилерійського дивізіону. 2-у і 3-ю роти практично не зачепило, вони розтягнулися … тільки кілька 300-х. Основні 200-ті були з 5-ї роти. Найбільше втратили племена і ISIS Hunters. Перший день з госпіталю сказали 23 200-х, потім додалося. Зараз кажуть, що 200-х стало більше 40-ка, ближче до півсотні. Ну і поранених рази в півтора більше. Решта втрати – племена. 100 загиблих – це разом з ними. Вони чи то паралельно наступали, то чи намагалися прикрити.

Я вам розповів, що дізнався через свої джерела. Наскільки вони праві – час і покаже і підтвердить. Зазначу, що інформація корелює і з заявами американців про втрати і з заявою Міноборони РФ, що загинуло 11 громадян Росії. Але тут на на хитренького – були (і багато) бійці і з іншими паспортами. Але в будь-якому випадку – це десятки, а не сотні, як тут деякі розганяють”.

“На цьому суперечку про втрати можна вважати завершеною”, – вважає блогер.

Читайте також: Прес-конференція Пентагону щодо розгрому в Сирії 7 лютого групи «Вагнера» (Текст)

Зазначимо, що за даними інших російських блогерів втрати ПВК “Вагнера” у Сирії 7 лютого значно більші.

Зокрема, Стрєлков повідомляв про 644 убитих. Інші схиляються до даних про 300.

Читайте також: У Сирії загинули не найманці «Вагнера», а 257 кадрових російських військових — експерт

Український експерт Мирослав Гай повідомив про 257 загиблих росіян, при чому це були не найманці, а кадрові російські військові, які працювали під “вагнерівців”.

ф1