Путіну “дуже складно” говорити із Зеленським”, – Кремль поки не бачить перспектив переговорів

Володимир Путін. Фото – Getty Images

Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив про “погані перспективи” зустрічі президентів Росії та України через те, що Володимир Зеленський не йде на поступки.

Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв’ю “Росія 1”, яке цитують Інтерфакс та РБК, пише “УП.

"Поки особливих перспектив для цієї розмови не проглядається через дії української влади... Дуже складно говорити з паном Зеленським", - сказав Пєсков.

Речник Путіна поскаржився, що влада України "не виконує мінські домовленості", а саме - проводить законопроєкт перехідний період, який, на думку Кремля, буде означати вихід Києва з мінських домовленостей. "Тому поки перспективи погані", - сказав Пєсков.

Зокрема, спікер Путіна зазначив, що Зеленський вважає і продовжує називати Росію стороною військових дій на сході України, а це абсолютно не влаштовує Росію.

"Учасники конфлікту (мова про війну на сході України, в Луганській і Донецькій областях - УП) описані в мінському комплексі заходів... Як тут можна спілкуватися? Путіну дуже складно спілкуватися", - заявив Дмитро Пєсков.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України пропонує законодавчо зафіксувати, що вибори на деокупованих територіях проводяться лише за відсутності втручання Росії у виборчий процес, можливості забезпечити свободу передвиборчої агітації та безпеку проведення виборів. Ці норми прописані в урядовому законопроєкті "Про засади державної політики перехідного періоду" №5844, який 17 серпня було передано до Верховної Ради.

Зазначимо, що 12 жовтня Єлисейський палац повідомив, що Париж, Берлін, Київ і Москва домовились у найближчі тижні організувати зустріч глава МЗС Нормандського формату.

У вересні речник президента Росії Дмитро Пєсков заявляв, що Володимир Путін підтвердив готовність зустрітися з президентом України Зеленським, але тему окупованого Криму на цій зустрічі Росія обговорювати відмовляється.

Президент Володимир Зеленський у відповідь на статтю президента Росії Володимира Путіна про "братські народи" України і Росії заявив, що у Путіна немає часу на особисту зустріч, але є час для написання об'ємних статей.