Путін звинуватив Захід у “збройному перевороті” в Україні

Володимир Путін. Архівне фото ЗМІ РФ

Революцію Гідності у 2014 році Кремль вважає не виявом прагнення українців до демократії та євроатлантичного вибору, а “переворотом”, інспірованим Заходом.

Про це Президент Росії Володимир Путін заявив у своїй статті для німецької газети Die Zeit. Цю статтю опублікував сайт Кремля.

У ній Путін прямо звинуватив США в організації “збройного перевороту” в Україні, який начебто підтримала Європа.

“Багато країн поставили перед штучним вибором – бути або з колективним Заходом, або з Росією. Фактично це був ультиматум. До яких наслідків призвела така агресивна політика, ми бачимо на прикладі української трагедії 2014 року. Європа активно підтримала антиконституційний збройний переворот на Україні. З цього все і почалося. Навіщо потрібно було це робити? Тоді чинний президент Янукович вже погодився з усіма вимогами опозиції. Навіщо США організували переворот, а країни Європи – безвольно його підтримали, спровокувавши розкол в самій Україні і вихід Криму з її складу?” – заявив президент РФ Володимир Путін.

Також Володимир Путін у статті висловив традиційний негативний щодо Заходу набір штампів кремлівської пропаганди.  Зокрема, НАТО назвав "реліктом холодної війни" і заявив, що колективна безпека світу деградувала, що породжує нову напругу, зокрема, і в Європі.

Читайте також: “Я йому сказав”, – повна версія брифінгу Байдена за підсумками переговорів з Путіним (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", за підсумком саміту Президентів США і РФ у Женеві 16 червня Джо Байден заявив, що попередив Володимира Путіна, що США не дозволять Росії диктувати хід світових процесів і будуть неухильно відстоювати суверенітет і територіальну цілісність України.

Читайте також: Кремль заявив про “червону лінію” щодо України

Наступного дня після зустрічі Путіна з Байденом Кремль заявив, що вступ України в НАТО - це "червона лінія" для Росії.