“Путін задумав бліцкриг проти України”: військовий експерт назвав можливі сценарії

Олександр Саєнко. Фото з відкритих джерел

Президент Росії має кілька сценаріїв військової операції проти України, серед яких і “грузинський” сценарій – швидка операція з висуненням Києву політичних вимог. На затяжну війну з Україною Путін не піде.

Про це військовий експерт Олександр Саєнко заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

Саєнко зазначив: Генштаб Збройних сил Росії має кілька варіантів військового удару по Україні, в тому числі – й операція, подібна до вторгнення РФ у Грузію в 2008 році.

"Вона так само називалася – "примушення Грузії до миру". Більш-менш той самий сценарій може бути. Він навряд чи буде таким масштабним, як прогнозують, - із захопленням Києва, повним відокремленням Лівобережної України. Тому що все-таки це втягування у масштабну війну", - сказав експерт.

Саєнко впевнений, що у разі прийняття рішення про нове вторгнення в Україну Путін задумав проти нашої країни бліцкриг, бо затяжна війна для Росії буде надто виснажливою. Військовий експерт назвав варіанти бліцкригу, до якого може вдатись Путін:

"Вихід на адміністративні кордони Донецької і Луганської області з подальшим їх визнанням, введенням туди, можливо, російських "миротворців" під виглядом примусу України до миру. І ще один напрям - приморський. Та, скоріше за все, сухопутний коридор не потрібно Росії зараз пробивати, в них є Кримський міст. А ось захоплення нашого острова Зміїний досить потужно вдарить по нашій економіці і, в принципі, це - реальний сценарій. І ще можлива обмежена операція - вихід до Дніпра. Але потім, скоріше за все, після виконання певних російських політичних вимог, тобто відкриття каналу на Крим, війська відійдуть назад на адміністративний кордон України", - сказав Олександр Саєнко.

На думку військового експерта, не можна виключати й інших варіантів вторгнення Росії в Україну, якщо Путін дасть наказ.

"Будь-яка військова операція такого масштабу, як війна з іншою країною, зазвичай має декілька сценаріїв. Є основний, є запасний. Так само в будь-яких операціях є напрямки основних ударів і інші... Ми зараз можемо тільки прогнозувати", - зазначив Саєнко.