Путін у розмові з Зеленським назвав дві передумови миру на Донбасі

ф1Росія продовжує робити вигляд, що вона начебто не причетна до війни на Донбасі, а для встановлення там миру Україна має перестати стріляти і внести зміни в Конституцію, надавши самопроголошеним “ДНР” і “ДНР” особливий статус.

Про такі дві передумови миру на Донбасі Президента Росії Президенту України стало відомо із повідомлення прес-служби Кремля за підсумками сьогоднішньої телефонної розмови Путіна і Зеленського.

У повідомленні Кремль підтвердив, що телефонна розмова між главами двох держав відбулась сьогодні з ініціативи Президента України.

Повідомляючи про хід розмови, прес-служба Путіна продовжила свою брехливу пропаганду про  те, що це начебто від обстрілів ЗСУ на Донбасі гинуть цивільні.

“Президент Росії підкреслив, що для деескалації конфлікту необхідно, перш за все, виключити подальші обстріли українськими військами населених пунктів Донбасу, що призводять до жертв серед мирного населення”, -сказано в повідомленні перс-служби Путіна.

Також Путін, за повідомленням його прес-служби, продовжує наполягати на тому, що окупованій проросійськими бойовиками частині Донбасу Україна в своїй Конституції має гарантували “особливий статус”.

“Підтверджена також виняткова важливість послідовної реалізації Мінських домовленостей, включаючи юридичні аспекти надання ДНР і ЛНР особливого статусу. У цьому контексті наголошено на необхідності конструктивного діалогу між сторонами, в тому числі в рамках мінської Контактної групи”, – заявили в Кремлі

У прес-службі Президента України раніше сьогодні повідомили, що Володимир Зеленський під час сьогоднішньої розмови з Президентом Росії заявив Путіну, що для встановлення миру на Донбасі ніякі зміни в Конституції України не потрібні.

“Володимир Зеленський підкреслив, що захищатиме права всіх українців, незалежно від того, де вони знаходяться, і для цього немає необхідності вносити зміни до Конституції України. Сторони домовилися про можливу зустріч лідерів країн Нормандського формату. Робочі групи наразі напрацьовують документи для підписання на найвищому рівні”, – сказано серед іншог ов повідомленні на сайті Президента України.

Читайте також: «Я дуже вас прошу», — Зеленський зробив термінову заяву після розмови з Путіним. Повна версія (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», сьогодні вранці Президент України на брифінгу повідомив, що збирав термінову нараду командування ЗСУ і зателефонував Президенту Росії через обстріл, який бойовики в порушення Мінських угод вчинили 6 серпня на Донбасі.

Внаслідок цього обстрілу загинули четверо українських військових.

Через таке цинічне порушення російськими найманцями режиму повного припинення вогню на Донбасі Президент України ініціює якнайшвидшу зустріч лідерів країн-членів Нормандського формату.