Путін прагнув “фінляндизації” НАТО, а отримав “НАТОфікацію” Фінляндії: Байден підписав ратифікацію вступу Швеції і Фінляндії в Альянс

Фото – Office of the White House

Президент США Джо Байден підписав ратифіковані протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Організації Північноатлантичного договору.

Церемонія відбулася у вівторок у Білому домі, передає “Укрінформ“.

“Разом ми взяли на себе зобов’язання, що Сполучені Штати, Фінляндія і Швеція продовжать зберігати пильність щодо будь-яких загроз для нашої спільної безпеки”, – заявив глава Білого дому, додавши, що перед церемонією провів телефонні переговори з лідерами цих держав.

Президент США також закликав союзників по НАТО якомога швидше завершити процеси ратифікації на національному рівні, аби Швеція та Фінляндія набули офіційного членства.

Читайте також: Як Столтенберг особисто прийняв заявки Фінляндії і Швеції на вступ у НАТО: “Це історичний момент” (Фото, Відео)

Байден також згадав про агресію РФ проти України.

"Разом із нашими союзниками й партнерами ми робитимемо таке майбутнє, яке хочемо бачити ми. Тож у момент, коли путінська Росія нищить мир і безпеку в Європі, коли автократи кидають виклик основам світоустрою, що базується на порядку, потужність трансатлантичного Альянсу й відданість Америки НАТО є найважливішим чинником, ніж будь-коли", - наголосив американський лідер.

Він також підкреслив, що Путін хотів роз’єднати Альянс, однак вийшло навпаки.

"Він прагнув добитися "фінляндизації" НАТО, однак отримав "НАТОфікацію" Фінляндії", - наголосив Байден.

У цьому зв’язку президент США нагадав основний принцип колективної оборони Альянсу, коли атака на одного вважається нападом на всіх членів. 

Читайте також: Швеція і Фінляндія завершили переговори про вступ до НАТО

Нагадаємо, Фінляндія і Швеція у травні офіційно подали заявки на приєднання до НАТО. Наприкінці червня Альянс прийняв рішення про розширення за рахунок цих двох держав. Після цього парламенти всіх країн НАТО мали ратифікувати це рішення.

Читайте також: Фінляндія і Швеція прискореними темпами вступають у НАТО: Альянс зробив крок до фінішної прямої

Сенат США проголосував за ратифікацію членства Фінляндії та Швеції переважною кількістю голосів тиждень тому. Станом на сьогодні процедура ратифікації завершена у 23 із 30 країн НАТО.