Путін пояснив, чому не хоче звільняти затриманого українського політв’язня Сенцова

580b5bf52d2c8

Президент Володимир Путін відмовився звільняти українського режисера Сенцова, засудженого на 20 років за підготовку терактів у Криму. Про це президент заявив на зустрічі з діячами культури, яка проходить у ці хвилини в Петербурзі, повідомляє 112 канал.

“Ми повинні виходити з того, що живемо в правовій державі, і питання такого роду повинні вирішуватися судовою системою. Сенцов засуджений не за творчість. А за те, що взяв на себе абсолютно інші функції… фактично присвятив своє життя терористичній діяльності, – зауважив Путін. – Справа не в його позиції, не в тому, що він думає з приводу подій у Криму. Справа в його наміри і підготовці протиправних дій”.

Президент відповідав на прохання петербурзького режисера Олександра Сокурова, який емоційно заступився за Сенцова.

Читайте також: Джонні Депп виступив на підтримку Сенцова

"У мене є сердечне прохання – давайте вирішимо проблему Олега Сенцова. Він засуджений на 20 років таборів. Режисер повинен битися зі мною на кінофестивалі, але не сидячи в нашій північній в'язниці", – зазначив Сокуров.

А коли почув відмову Володимира Путіна, додав, що Сенцова можна пробачити "по-російськи, по-християнськи", "на ньому смертей немає".

"Слава богу, що немає, але могли би бути. Знаю, що питання чутливе, і буду мати на увазі", – сказав Путін.

Нагадаємо, РФ відмовилася передати Сенцова для відбування покарання на Батьківщині.

У серпні 2015 р. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив Сенцова, затриманого в Криму в 2014 р., до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у створенні на території півострова терористичного співтовариства. У тій же справі Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі.

На початку травня нинішнього року засуджені заповнили документи для відбування покарання в Україні.

1 червня Верховний суд РФ відмовив у розгляді касаційної скарги на вирок Сенцову і Кольченку.