“Негайно”, – Путін поставив ультиматум НАТО через Україну і зробив ключову заяву про переговори зі США. Захід зреагував (Відео)

Путін на прес-конференції. Фото – Associated Press

“Ви повинні дати нам гарантії і негайно”, – такий ультиматум Заходу про непоширення НАТО на схід Європи і неприйняття України в Альянс заявив президент РФ на щорічній прес-конференції 23 грудня.

Як повідомляє 5 канал, в ході прес-конференції Путін заявив також, що Північноатлантичний альянс всупереч обіцянкам не розширюватись начебто створює загрози безпеці Росії, “накачуючи” зброєю Україну.

На таку заяву Путіна зреагував Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

“НАТО ніколи не давав обіцянок не розширюватися… Зрозуміло, що агресор – Росія, а не Україна”, – наголосив у коментарі DPA Єнс Столтенберг.

За повідомленням Держдепу США, генсек НАТО і держсекретар США ввечері 23 грудня обговорили телефоном ситуацію щодо російських військ на кордоні України і підтвердили готовність до діалогу з РФ, щоб зняти напругу у дипломатичний спосіб.

Путін же ключовим у продовженні переговорів зі США на прес-конференції назвав не хід цих переговорів, а "безпеку Росії".

"Наші дії залежатимуть не від переговорів, а від безумовного забезпечення безпеки Росії", - заявив президент РФ.

Читайте також: Кремль висунув умови НАТО щодо України і оприлюднив проект нового договору РФ і США (Текст)

Більше подробиць про заяви Путіна і реакцію на них України і Заходу - у сюжеті 5 каналу