Путін погрожує війною ще одній країні

Володимир Путін гарантував відповідні кроки Росії у разі вступу Фінляндії до НАТО. У той же час президент РФ заявив про готовність до діалогу з Північноатлантичним альянсом.

Російські війська не залишаться на віддалених від кордону з Фінляндією позиціях, якщо її влада ухвалить рішення про вступ до НАТО. Про це заявив у п’ятницю, 1 липня, президент Росії Володимир Путін в ході зустрічі з президентом Фінляндії Саулі Нійністьо у місті Наанталі, передає dw.com. За словами Путіна, після вступу в Північноатлантичний альянс “фінські війська вже перестануть бути незалежними”, і “стануть частиною військової інфраструктури НАТО, яка відразу виявиться на кордонах РФ”. Разом з тим він підкреслив, що Росія цінує нейтральний статус Фінляндії і ставиться до нього з повагою.

Читайте також: НАТО змусить Росію вступитися з України, — міністр оборони Польщі

Крім того, Путін зазначив, що Росія готова почати діалог з НАТО про вироблення заходів довіри і по попередженню конфліктів, в першу чергу, в районі Балтійського моря. Російський президент підтвердив брюссельську зустріч Ради Росія-НАТО після саміту членів альянсу, який пройде 8-9 липня у Варшаві.

Разом з тим президент Фінляндії висловився за те, щоб російські військові літаки в небі над Балтикою не вимикали бортові приймачі для їх розпізнавання з землі. Путін погодився з пропозицією фінського колеги і пообіцяв дати доручення міністерству закордонних справ і міністерству оборони поставити це питання на порядок денний у ході майбутньої зустрічі Ради Росія-НАТО в Брюсселі.

Читайте також: Саміт НАТО у Варшаві опинився під загрозою зриву

За останні два роки російські військові літаки неодноразово порушували повітряний простір Фінляндії, що спровокувало дискусію про необхідність приєднання країни до блоку НАТО.