Путін планує на Донбасі нову кількаетапну гру – політолог

1375106428_putin5Намір Путіна зараз – якомога довше протягти у часі так звані “вибори” у терористичних “ДНР” та “ЛНР”, аби зрештою легалізувати їх у наступному році завдяки Мінську.

Як вважаєє український політолог Петро Олещук, для Росії цей виграш у часі дозволить уникнути посилення санкцій. Тому фейкові “вибори” терористів у кілька етапів Президенту Росії дуже на руку.

Читайте також: Терористи намагаються зірвати Мінські домовленості. Висунули ультиматум

“Сепаратисти хочуть провести багатоетапні вибори. 18 жовтня та 1 листопада – за своїми правилами. Все сформують, як хочуть у Кремлі, а потім легалізують виборчий процес за рахунок виборів сільських голів у лютому, які вони хочуть провести вже за українським законодавством”, –  розповів політолог.

Читайте також: Бойовики поставили жорсткий ультиматум і погрожують вийти з Мінських домовленостей

Петро Олещук не виключає, що у такій грі у кілька етапів з “виборами” на окупованому Донбасі Путін цілком може виграти.

“Захід чіпляється за будь-яку зачіпку, яка б дозволила наблизити мирне врегулювання конфлікту на Донбасі. Йому невигідна війна, санкції. Тому він хоче вирішити проблему без подальшої ескалації. Але багато що залежатиме від України. Якщо вона займе принципову позицію щодо мінських домовленостей і не захоче їх затягувати, то Захід до цього може прислухатися. Якщо ж буде почуватися невпевнено, то ЄС ухопиться за примарну надію”, – сказав український політолог.