Путін Обамі: Референдум в Криму законний – згадай Косово

imagesПрезидент РФ Володимир Путін розповів по телефону президенту США Бараку Обамі, що проведення кримського референдуму цілком відповідало нормам міжнародного права і Статуту ООН і враховувало, зокрема, відомий косівський прецедент, передає прес-служба Кремля.

За словами Путіна, при цьому жителям півострова була гарантована можливість вільного волевиявлення і самовизначення

Також було продовжено обговорення різних аспектів кризової ситуації на Україні.

“В.Путін звернув увагу на нездатність і небажання нинішніх київських властей приборкати розгул ультранаціоналістичних і радикальних угруповань, що дестабілізують обстановку і тероризують мирних жителів, в тому числі російськомовне населення”, – йдеться у повідомленні.

16 березня в АРК пройшов референдум, який США, європейські країни, офіційний ЄС, міжнародні інституції, ОБСЄ та інші міжнародні організації, чинна влада України не визнають законним та легітимним. Також референдум визнаний незаконним найавторитетнішою міжнародною правовою інституцією — Венеціанською комісією.

За даними екзит-полу, проведеного Кримським Республіканським інститутом політичних і соціологічних досліджень, 93% кримчан на референдумі підтримали возз'єднання Криму з Росією.