Путін може “подарувати” Порошенку Януковича на його день народження – політолог

11На думку В.Небоженка, в останніх кроках Путіна щодо України розігрується “миролюбивий” план, аби неушкодженим вийти із кризи, а у найближчий час стане можливою і зустріч двох президентів — Путіна й Порошенка.

В Росії не може бути випадкових заяв. Не “окремою думкою” є й слова колишнього префекта Північного адмінокругу Москви Олега Мітволя про “простого російського пенсіонера” Януковича, сказані в день народження останнього. Це ще один крок до нового, “миролюбивого” плану Путіна. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю УНН висловив політолог Віктор Небоженко.

Політичний експерт висловив припущення, що Володимир Путін готовий до “м’якого зливу” “Новоросії”, а далі відбудеться зустріч російського керівника із Порошенком.

“Заявами в день народження Януковича російська сторона остаточно лишає його „легітимності“. Це символічний натяк”, — сказав він.

Політолог нагадав, що у Путіна не залишилося козирів, "батога чи пряника", аби примусити Україну до вигідного формату стосунків. “Ось й газове питання не спрацювало. Задля безболісного виходу російського президента із скрути у вересні Янукович може бути пред’явлений Порошенкові на інший святковий день, на власний день народження”, — спрогнозував В.Небоженко.

На думку співрозмовника, зустріч президентів обов’язково відбудеться, й досить скоро, на ній Путін хоче постати в образі миротворця, й крок за кроком формує таке обличчя.

“Абсолютно зрозуміло, що плани анексій в Україні готувалися давно. Янукович та його режим були тільки підготовкою до цієї агресії. Тому й зараз втікач-Янукович не прикладав політичних зусиль до розпалювання Донбасу, він завжди був лише засобом, а не суб’єктом великої політики”, — сказав експерт.

В.Небоженко припустив, що, можливо, чималі кошти "втікачів-нувориш" пішли на організацію сепаратизму, а тому авантюра з “Новоросією” стала “бюджетним” варіантом для Москви.

“Одначе Путіна не можуть радувати події на Донбасі, — висловив думку політолог. — В них беруть участь й російські добровольці. Коли сьогодні виявилося 15 тисяч осіб, готових воювати заради міфічних ідей, то завтра ці бойовики повернуться в Росію, й виникне небезпека окремої, іншої озброєної думки в самій Росії”.

Експерт нагадав про внутрішньоросійську “Справу семи далекосхідних партизан”, які із зброєю в руках вимагали справедливості від місцевої влади. Тепер, на думку В.Небоженка, все це може повторитися, але помножене в тисячі разів.

“Янукович був засобом для більших цілей. Але цей засіб давно зіпсувався, то його й викидають. Від Росії це буде подарунком Порошенку заради нового порядку дня у стосунках двох країн. У найближчі дні від В.Путіна можна очікувати нових кроків щодо завершення воєнного етапу донецької авантюри”, — резюмував В.Небоженко.

Як відомо, вчора, 9 липня, Генеральний прокурор України Віталій Ярема на своєму брифінгу повідомив, що встановлені замовники вбивств мітингувальників на Майдані — це Віктор Янукович і на той час керівник Ради Нацбезпеки та оборони (на той час секретарем РНБО був Андрій Клюєв - прим.ред.), а також співробітники Кабінету міністрів, які приймали рішення всупереч чинному законодавству.

Нагадаємо, що президент Російської Федерації Володимир Путін на зустрічі з новим складом федеральної Громадської палати сказав, що російська громадськість повинна брати активну участь у наданні допомоги громадянам України, а також допомоги державі в цілому, й українським партнерам. “Але діяти треба акуратно, аби ці дії не викликали відторгнення”, — додав він.