Путін готує введення в Україну «миротворчих сил» під егідою ОДБК – Інформаційний Опір

imagesЗа оперативними даними групи «Інформаційне Опір», в Луганській і Донецькій областях проросійські екстремісти проводять посилену агітаційну роботу серед населення. Її мета - змусити громадян прийняти участь у так званий «референдум», з метою забезпечити розкол України. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав координор групи Дмитро Тимчук.

Головним аргументом для переконання сепаратисти призводять домисли, що при проведенні «референдуму» Росія зможе ввести на територію України «миротворчі війська», що дозволить стабілізувати ситуацію в регіоні.

Про те, що саме Росія розпалює вогонь громадянської війни в Україні, і саме дії самих сепаратистів дестабілізують ситуацію в регіоні, замовчується

Одночасно ми відзначаємо, що протягом останнього тижня російське так зване «експертне співтовариство» (наприклад, фінансовані «Газпромом» московський Фонд стратегічної культури, Академії геополітичних проблем, Центр стратегічної кон'юнктури тощо) посилено просуває тези про необхідність проведення Росією «миротворчої операції» на території України.

Головна теза при цьому полягає в тому, що «миротворча операція» повинна проводитися Росією без отримання згоди з боку ООН, оскільки залучення Об'єднаних Націй нібито дозволить Заходу «перехопити ініціативу» і ввести в Україну свої війська, отримавши мандат ООН. Хоча, як відомо, абсолютно невиправдане членство Росії, як країни-агресора, в Радбезі ООН не дозволяє цій міжнародній організації докладати якісь не було зусилля з врегулювання кризи в Україні. Включаючи проведення миротворчої операції силами третіх сторін.

Теоретично для проведення миротворчої операції» у Путіна є два варіанти - проводити її під егідою ШОС чи ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ, Ташкентський договір)).

Перший варіант відпадає спочатку, оскільки Китай, як член ШОС, явно не погодиться на цю глобальну авантюру.

Що стосується кишенькового союзу Москви під назвою ОДКБ, то Путін, як відомо, в даний час проводить посилену обробку президентів країн-сателітів. Варто хоча б згадати недавнє проведення навчань ЗС РФ з відпрацюванням питань застосування ядерної зброї під особистим керівництвом Путіна, з запрошенням президентів Білорусі, Казахстану, Киргизії і Таджикистану.

При цьому президент Білорусі О.лукашенко, раніше не підтримував агресію проти України, раптом з незрозумілих причин різко змінив риторику. Ця зміна позиції дивним чином збіглася з повідомленням про готовність Росії надати Білорусі кредит на поповнення золотовалютних резервів у розмірі $2 млрд.

У той же час, ОДКБ не має жодних правових підстав для проведення миротворчої операції» в Україні. Стаття 3 Угоди про миротворчої діяльності ОДКБ (http://www.odkb-csto.org/documents/detail.php?ELEMENT_ID=1679) передбачає, що ця організація може проводити операції на основі власних рішень тільки на території країн-членів ОДКБ. У випадку з країнами, що не входять в ОДКБ (а Україна, як відомо, не входить в цю структуру), повинно мати місце рішення Радбезу ООН.

Це означає, що будь-яка спроба Росії ввести війська в Україну під будь-якими приводами, самостійно або в «союзництво» зі своїми сателітами, означатиме пряму військову агресію проти суверенної України. А точніше - другий етап агресії, після Криму.