Путін готовий провести консультації з ЄС та Україною щодо транзиту російського газу

ГАЗпромВихід з української кризи може бути тільки один: провести негайні консультації на рівні міністрів економіки, фінансів і енергетики з метою вироблення узгоджених дій щодо стабілізації економіки України та забезпечення поставок і транзиту російського газу. Про це йдеться у зверненні Президента РФ В.Путіна до країн, які отримують транзитом газ через територію України.

“Вихід зі сформованої ситуації може бути тільки в одному: провести негайні консультації на рівні міністрів економіки , фінансів і енергетики з метою вироблення узгоджених дій щодо стабілізації економіки України та забезпечення поставок і транзиту російського газу в суворій відповідності з контрактними умовами і якомога швидше приступити до скоординованих конкретних дій. До цього ми закликаємо наших європейських партнерів”, – зазначив В.Путін.

За його словами, Росія готова брати участь у стабілізації та відновленні української економіки, але не в односторонньому порядку, а на паритетних з європейськими партнерами умовах.

“З урахуванням тих фактичних вкладень і витрат, які тривалий час поодинці несла Росія, підтримуючи Україну. Тільки такий підхід, як нам видається, є справедливим і збалансованим, і тільки він приведе до успіху”, – йдеться у зверненні.