“Публічність відрізняє справжніх волонтерів від фейкових”, – Асоціація народних волонтерів (Відео)

PB250041-nСпівголова правління Асоціації народних волонтерів Ігор Мельник приїздив сьогодні, 25 листопада у Тернопіль, аби налагодити співпрацю із місцевими волонтерами.

Киянин відвідав кілька складів Логістичного центру допомоги воякам АТО і був щиро здивований активності та організованості наших волонтерів.

Читайте також. Студенти тернопільського училища виготовили 1600 спиртівок для бійців (Відео)

– Я сам був свідком, коли людина не хотіла брати акт про ту допомогу, яку вона принесла на склад, але їй віддали той папір фактично силоміць, – каже він. – У нас в Києві набагато більше хаосу в цьому питанні.

Говорив Ігор Мельник про армію волонтерів України, їхню діяльність, зростання впливу та розростання масштабів допомоги українським бійцям.

– Помітив різницю між Києвом і Тернополем. У нас фактично немає кешу, – каже чоловік, – усі кошти йдуть через картковий рахунок, тож ми не маємо головного болю із готівкою…

До речі, Асоціація народних волонтерів нині працює над тим, щоб мати свої осередки у регіонах. Фактично, Об’єднання заради громади «Ядро» та Логістичний центр – як його дітище радо приймуть до загальноукраїнської спільноти. Залишилося залагодити формальності.

Ігор Мельник наполягає на тому, що волонтерам слід об’єднувати зусилля. Це необхідно робити з кількох причин: по-перше, так легше впливати на владу, представників міністерств тощо, по-друге, координуючи зусилля, волонтери зможуть краще допомагати як собі, так і воякам на сході України, по-третє, координація дій між регіонами забезпечує навіть кращу фінансову ефективність діяльності волонтерів.

Варто згадати, що Ігор Мельник – активіст «Автомайдану». Раніше як волонтер відповідав за купівлю і підготовку до відправки військовим автомобілів. Однак коли активісти вирішили скооперуватися і створити Асоціацію, він почав координувати роботу регіональних центрів Асоціації. Так само в цьому об’єднанні є люди, які курують окремі напрямки діяльності – тактична медицина, збір теплих речей, збір харчів тощо. Є навіть активісти, які нині очолюють напрямок налагодження допомоги… самим волонтерам. Адже часто і їх потрібно захищати від чиновників, терористів та ін.

– Це дуже добре, що ви звітуєте перед громадою, що робите це через ЗМІ, – підсумував він. – Такі вчинки доводять прозорість вашої діяльності, підвищують віру людей у волонтерів. Крім того, публічність відрізняє справжніх волонтерів від фейкових. Тобто шахраїв, які хочуть лише заробити, прикриваючись волонтерством…

До речі, в Асоціації народних волонтерів ніхто не отримує зарплат. Люди витрачають свій особистий час, поза роботою, аби допомогти армії, біженцям, загалом країні, що перебуває у стані війни. Зазвичай великі збори відбуваються по суботах. Під час зустрічей активісти обговорюють проблеми, що виникли у їхній діяльності, та шукають, як їх краще вирішити.

Софія Левицька