Публічні закупівлі: що потрібно знати, щоб успішно працювати на торгах і тендерах

ячПрозора система влади — це мрія кожного сучасного українця. У вічних розмовах про крадіжки й корупцію громадяни України втомилися шукати шляхи до покращення законотворчої системи.

Терпіння українського народу міцне, але не безмежне. Тому владі варто серйозно замислитися над створенням прозорої системи управління країною. Державні закупівлі — це один зі способів підтримати розвиток економіки України. Портал Prozorro забезпечує проведення торгів і тендерів для оформлення державних закупівель. На сьогодні держзакупівлі прозоро є одним із правочинних і чесних способів проведення операцій, котрі необхідні для підтримання розвитку економіки в країні. Такий сайт, як Prozorro — є відкритим джерелом інформації щодо відкритих закупівель у електронному форматі.

Саме такий вид оформлення процедури державних закупівель допомагає бачити громадянам України, як чесно і безперервно проходить такий процес. У подібних системах немає місця корупції чи братерству. Все відбувається прозоро і на рівних умовах. Тендери проводяться чесно й відкрито. Існують різні закупівельні процедури. Їх розділяють на порогові і допорогові.

Різниця між пороговими і допороговими закупівлями

Розділ закупівель на порогові й допорогові відбувається відповідно до вартості закупівлі. Якщо це допорогова закупівля, то:

♦ вона здійснюється на суму до 200 000 грн для товарів і 1,5 млн грн для робіт і послуг;

♦ це відкриті торги;

♦ усі мають право взяти участь у таких торгах;

♦ для їх організації і проведення необхідно мінімум два учасники;

♦ під час закупівель відбуваються переговори;

♦ після проведення переговорів укладається договір з декількома учасниками торгів.

Правила проведення закупівель такого типу встановлює Наказ про ДП «Зовнішторгвидав України».

Також нерезиденти країни можуть взяти участь у торгах для держзакупівель. Для цього створенні окремо європейські торги.

Недопорогові торги проводяться у разі, коли закупівля товарів перевищуватиме суму 200 000 грн і 1,5 млн грн для робіт і послуг. Торги обох типів проводяться відкрито при наявності конкурентного діалогу. Також під час оформлення закупівель проводяться відкриті рівноправні переговори.

Така система державних закупівель в Україні забезпечить прозоре проведення операцій, що сприяють підтриманню і стабілізації економіки країни в цілому. На платформі Prozorro створили всі необхідні умови для цього.