ГПУ зреагувала на нову серію журналістського розслідування про розкрадання в оборонці: фігурант з СБУ вже на лаві підсудних

ф1Співробітник СБУ, який фігурує в журналістському розслідуванні як учасник схеми, уже на лаві підсудних в справі, яку суд розглядає з минулого року.

Про це заявив у повідомленні у Фейсбук речник Генпрокуратури.

Андрій Лисенко також повідомив, що в Генпрокуратурі триває службова перевірка із залученням поліграфа щодо можливого “зливу” інформації.

Речник наголосив, що можливі розкрадання в “Укроборонпромі” – це виключна підслідність НАБУ, тому звинувачення Генпрокуратури у бездіяльності чи покритті корупціонерів в оборонній сфері безпідставні.

Читайте також: «Крали всі», — Порошенко назвав три подальші кроки для подолання корупції в оборонній сфері України (Відео)

Ось що дослівно заявили в генпрокуратурі:

"Щодо теми розслідувань по "Укроборонпрому"

У ГПУ розслідується лише одне провадження,
В його рамках закон дає можливість прокуратурі розслідувати некорупційні злочини. Відповідно, було два напрямки розслідування.
Перший - шахрайство. Цей епізод в суді з 2018 року. На лаві підсудних перебуває, зокрема, і співробітник СБУ, який згадується в розмовах із фігурантом розслідування - Рогозою.
Другий - по несплаті податків. Оголошена підозра, стягнута чимала сума недоїмки до держбюджету.
Тому всі розмови про хабарі для закриття чи затягування справи з боку ГПУ не відповідають дійсності.
Щодо корупційної складової, то розкрадання чи корупційні дії посадових осіб "Укроборонпрому" - виключна підслідність НАБУ.

З цього приводу йдеться в інтерв'ю Генпрокурора Юрія Луценка виданню "Цензор" - https://censor.net.ua/…/yuriyi_lutsenko_zminy_v_ukroboronpr….

Наразі триває службова перевірка з використанням детектора брехні щодо обставин можливого "зливу" матеріалів провадження".

Читайте також: Розкрадання в оборонній сфері: нове журналістське розслідування показало, як слідчі «зливали» справи за хабарі (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», журналісти опублікували чергову сергію розслідування, у якій стверджують, що слідчі органи мали факти про корупційні схеми в оборонній сфері України і підстави їх розслідувати, та за хабарі кримінальні провадження закривали.