Психологи назвали нову загрозливу гру для підлітків у мережі – онлайн-монстра Момо

фото: UIDI/TWITTER
                                       фото: UIDI/TWITTER                                       онлайн-монстр Момо

Мережу сполохав новий онлайн-монстр, який залякує підлітків та може викрадати дані користувачів, повідомляє  BBC News Україна.

Вперше про гру під назвою Момо почули у Південній Америці близько двох місяців тому.

Страхітливе створіння у вигляді жіночого погруддя на курячих ніжках з мертовно-блідим обличчям та виряченими очима начебто залякувало користувачів у мережі та обіцяло їм швидку смерть.

А вже 25 липня місцеві ЗМІ повідомили про самогубство 12-річної дівчинки неподалік від Буенос-Айреса в Аргентині.

Поліція досі не підтвердила, що загибель дитини пов'язана саме з грою, але в телефоні дівчинки знайшли переписку в WhatsApp, і відеозаписи, які вона робила перед смертю. Тож влада висловила підозру, що все це було частиною завдання у грі, і хтось міг навмисно спонукати її накласти на себе руки.

Що таке Момо?

Саме зображення створила Link Factory - японська компанія, що спеціалізується на спецефектах. Скульптуру міфологічного створіння жінки-птаха вперше показали на виставці Vanilla Gallery в 2016 році.

А в 2018-му хтось вирішив використати цей образ для нового онлайн-монстра.

Гра почалася в одній з груп у Facebook. Учасникам запропонували зв'язатися з невідомим номером. Пізніше у WhatsApp та інших мережах Момо закликала писати їй всім, "хто не боїться", а інакше погрожувала "страшним прокляттям", повідомив у своєму Twitter відділ розслідування комп'ютерних злочинів генпрокуратури штату Табаско (UIDI) в Мексиці.

Момо в Україні

В Україні користувачі також повідомляють про те, що бачили активність Момо в мережі, хоч вона і не стала масовою.

Після того, як 8 серпня стало відомо про самогубство 12-річного хлопчика у Сумські області, місцева поліція навіть зробила окрему заяву, що випадок не пов'язаний з сумнозвісною грою.

Втім, це не значить, що такої проблеми в Україні немає, підкреслив Сергій Тарасенко, начальник управління превентивної діяльності головного управління нацполіції в Сумській області.

"Я закликаю всіх громадян з більшою увагою та турботою ставитись до виховання своїх дітей та онуків, займати їх цікавими та корисними заняттями, а у випадку виявлення проблем консультуватися з фахівцями - педагогами, психологами, медиками та працівниками ювенальної превенції", - зазначив Тарасенко.