ПриватБанк хоче відсудити в Росії понад мільярд доларів: перший крок зроблено — суд у Гаазі став на бік ПриватБанку

1За те, що Російська Федерація відібрала активи ПриватБанку в Криму й цим завдала фінансовій установі збитків, Приватбанку планує відсудити в РФ понад мільярд доларів США. Поки що банк кошти не відсудив, але перший крок зроблено: Арбітражний суд у Гаазі визнав РФ винною в тому, що РФ грубо порушила свої зобов’язання за двосторонньою угодою про  взаємний захист інвестицій. 

— Арбітражний суд в Гаазі виніс рішення на користь ПриватБанку й проти Російської Федерації щодо експропріації активів банку в Криму, — пояснює керівник регіонального прес-офісу ПриватБанку в Тернопільській області Олександр Жильцов.

Сьогодні Постійна палата третейського суду в Гаазі офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь ПриватБанку та проти Російської Федерації.

— У частковому арбітражному рішенні, датованому четвертого лютого 2019 року, про яке стало відомо сьогодні, арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов’язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі, — каже Олександр Жильцов.

Щодо розміру відшкодування, що підлягає сплаті ПриватБанку за незаконні дії Російської Федерації, то Арбітражний суд залишив це питання на наступний етап арбітражного розгляду. ПриватБанк прагне отримати відшкодування в розмірі понад 1 млрд доларів США.