Пристрасті навколо біатлонної бази на Тернопільщині, де займаються діти, знову розгорілися: через суди її хочуть передати зацікавленим людям на 49 років

олег барнаНа Тернопільщині громадська організація, створена «активістом», що зацікавлений у лижеролерній біатлонній трасі, стрільбищі в Підгородньому, активізувалася й через суди і тиск на сільську раду хоче добитися передачі їм цієї бази в користування на 49 років, щоб потім від свого імені здавати в оренду для тренування дітей.

Уже не будучи народним депутатом я продовжую цікавитися розвитком зимових видів спорту, зокрема біатлону й поліатлону, котрими студентом фізико-математичного факультету педуніверситету сам займався під керівництвом заслуженого тренера України Павла Клочка. Завдячуючи йому, я став срібним призером чемпіонату України із зимового поліатлону.

Нині ми повинні зробити все, аби відірвати наших дітей від вулиці, тютюну, алкоголю й наркотиків, суїцидних ігор в інтернеті. Натомість дати їм альтернативу — доброякісні й ефективні позашкільні заняття, зокрема спортом.

Наріжним питанням минулих років для мене було недопущення дерибану недобросовісними особами, що прикривалися нібито спортивно-громадською діяльністю, «прихватизації» будівлі біатлонної бази, що в Підгородньому, й землі довкола неї. Саме моя жорстка позиція щодо негайного повернення приміщення спортивної бази та закріпленої території із приватної власності сумнівного громадського об’єднання у державну (а не в комунальну власність району, області чи міста), що унеможливить будь-які маніпуляції в майбутньому незалежно від влади, викликала супротив у деяких недобросовісних людей із числа «тренерської еліти» та їхніх синів-активістів. Наклепи, пасквілі, нападки в соцмережах, образливі флешмоби від не дуже адекватного у діях «активіста» без посвідчення учасника АТО… Він обманом і брехнями залучив до цих негідних вчинків справжніх ветеранів АТО, котрі, на жаль, не розібралися тоді в ситуації.

Протягом трьох років я терпляче зносив образи, але справу таки довів до кінця. На початку 2019 р. будівлю біатлонної бази було передано в державну власність. На жаль, у 2011—2012 рр. тодішня влада роздала сім гектарів усередині території біатлонної траси під садові ділянки, які «еліта» приватизувала і планувала почати там будову. А це звело б нанівець функціонування бази, котра без траси нічого не варта. Де ж була тодішня «тренерська еліта», чому закрила очі на фактичне знищення траси й бази? Спільними зусиллями — моїми, голови обласної федерації біатлону В. Щура, начальника обласного управління молоді та спорту В. Мацикури, голови облдержадміністрації С. Барни — у 2017 р. було призупинено будівельні роботи й розроблено пропозиції щодо перенесення (заміни) на кращих умовах садівничих ділянок власників на територію поряд.

Та, як стало відомо, родина «активіста» через сумнівну ними ж створену й очолювану громадську організацію, через суди і тиск на сільську раду в Підгородньому знову активізувалася — хоче добитися передачі їм у користування на 49 років лижеролерної біатлонної траси, стрільбища, щоб потім від свого імені здавати їх в оренду державній спортивній базі для тренування наших дітей, та формування спортивної еліти області. Виходить, що замість того, щоб акумулювати кошти, яких і так не вистачає, на покращення умов проживання спортсменів на базі, належне забезпечення їх спортивним інвентарем, оплату поїздок на змагання, чемпіонати, ми маємо зі своїх податків ще оплачувати мзду посередникам, псевдоактивістам, котрі прикриваються патріотичними гаслами та ветеранами АТО?!

Неодноразово я звертався до ветеранів війни проти російського агресора: «Будьте гідними, а не використаними! Об’єднуйтеся, щоб боронити країну тут — у тилу від внутрішньої контри, захищати нашу землю, за котру ми проливали кров, від продажу її ворогам нашим!»

Олег Барна,

народний депутат VІІІ скликання.