Пристайко назвав умову, за якої Україна вийде з Мінського процесу

Вадим Пристайко. Фото - сайт Президента України
Вадим Пристайко. Фото – сайт Президента України

Якщо Росія і далі буде ігнорувати Мінські домовленості, Україна вийде з Мінських угод.

Про це заявив глава МЗС України у інтерв’ю BBC.

“Для нас Мінськ – не самоціль. Самоцінність – наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що вони не спрацьовують, і це веде нас в постійне затягування безкінечного процесу, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу. Більше того, хочу сказати, мінський процес не був запланований як безкінечно довгий. Він був запланований на перший рік”, – сказав Вадим Пристайко, підкресливши, що невиконання Мінських угод Росією не може тривати вічно.

Читайте також: «Українська доктрина безпеки та миру», яку представив «Рух опору капітуляції» (Текст, Відео)

Глава МЗС України зазначив, що ознакою того, чи готова Росія в питанні вирішення проблеми Донбасу виконувати мінські домовленості, буде поведінка Путіна під час зустрічі “нормандської четвірки”.

Якщо прогресу від Росії Україна не побачить, це, на думку Пристайка, може послугувати Україні сигналом, що їй пора виходити з Мінських угод і шукати інших шляхів врегулювання ситуації на Донбасі.

“Якщо оця зустріч, яка відбудеться, покаже відсутність прогресу, це, безумовно, поставить під сумнів можливість досягнення миру в мінському процесі. От коли ми повернемося (з нормандських переговорів – ред.), тоді і буде правильно запитати нас про це. І якщо нічого не привеземо, то логічним буде питання, наскільки цей Мінськ все ще нам потрібен”, – сказав Пристайко.

При цьому глава МЗС України підкреслив, що увідомлює непопулярність такої своєї заяви в очах західних партнерів України.