Природоохоронної та транспортної прокуратури на Тернопіллі скоро не буде (Відео)

DSC_0141-nАж 401 перевірку у сфері земельних відносин провели від початку року органи прокуратури Тернопільської області.

Про це сьогодні, 1 грудня, розповів журналістам прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Читайте також. Тернопілля: як обласний прокурор звітував у день свого професійного свята (Відео)

– За результатами цих перевірок, розпочали 9 кримінальних проваджень, 6 з яких надіслали до суду, – каже він. – Розглянули із вжиттям заходів – 378 подань, до відповідальності притягнули 284 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Також прокуратура пред’явила позови у сфері надрокористування на загальну суму 25,3 млн грн. Вжитими заходами прокурорського реагування державі та територіальним громадам реально повернули 336 га земель і попередили незаконне надання 350 га.

- Окрім того, за позовами, які перебувають у провадженні судів, підлягає поверненню ще 85 га, - уточнив прокурор.

Читайте також. Тернопілля: загальна сума встановлених у 2014-му хабарів — майже 0,5 млн грн

Так, Львівський апеляційний господарський суд, погодившись із позицією прокуратури Тернопільської області, своїм рішенням скасував незаконне рішення Тернопільської міської ради і зобов’язав повернути у державну власність земельну ділянку, що належала оборонному підприємству (заводу «Промінь» - прим.).

- Оскільки суд першої інстанції прийняв рішення на користь міськради, прокуратура відстоювала інтереси держави у апеляційному суді. Відповідно до рішення апеляційного суду, земельна ділянка на вул. Текстильній у Тернополі, вартістю понад 9,3 млн грн знову належатиме державному оборонному підприємству, - констатує прокурор.

Щоправда, журналісти вказали на те, що на останній сесії міськради 28 листопада депутати знову ухвалили рішення про передачу землі КП «Тернопільсбудінвестзамовник». На що прокурор сказав, що слід чекати відповідної реакції від міської прокуратури.

Читайте також. Тернопіль: «мінування» — вибухотехніки перевіряють офіс АМК (Оновлене, Відео)

- Особливу увагу приділяли надрокористуванню. У цій галузі розпочали 7 кримінальних проваджень, 6 з них уже направили до суду. Встановили, зокрема, що керівник одного з підприємств з Теребовлянського району самовільно, без отримання спеціальних дозволів користування надрами впродовж 2012-2014 рр. організував незаконне видобування каменю-пісковику на території однієї з сільських рад Теребовлянського району, – розповідає прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Дещо відступивши від теми прес-конференції, Юрій Гулкевич повідомив, що природоохоронної прокуратури – тієї, що боролася із розкраданням надр і злочинами проти екології, незабаром не буде. Те саме чекає на транспорту прокуратуру. Це відбудеться, згідно із ухваленою реформою органів прокуратури та баченням Генпрокуратури України. Відповідно, десятьом працівникам контролюючих структур, які розформують, запропонують інше місце праці.

Читайте також. Юнак з Тернопілля постійно обкрадав бабусю, на додачу — пограбував перехожого

- Таке бачення Генеральної прокуратури - через відмову у здійсненні функції загального нагляду природоохоронної прокуратури і транспортної прокуратури не буде. Наразі вирішується питання про їх ліквідацію. Минулого тижня ми подали свої пропозиції щодо змін у штатному розписі, – каже Юрій Гулкевич.