Прийняття обласного бюджету – під загрозою, голова Тернопільської облради

P1240011-nКритична ситуація складається із прийняттям обласного бюджету на Тернопіллі. Причина в тому, що обладміністрація досі не подала обласній раді проект бюджету-2014.

Читайте також. Розробка бюджету-2014 – на фініші, каже “губернатор” Тернопілля, якого давно ніхто не бачив (Відео)

Із відповідним зверненням виступив голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець 28 січня. Повідомили про це на сайті головного представницького органу Тернопілля. Хоча ще вчора на сайті ОДА з’явилася інформація, що бюджет-2014 – на фініші.

Згідно із Бюджетним кодексом України, обласні бюджети затверджують рішенням обласних рад не пізніше ніж у двотижневий строк з дня офіційного опублікування Закону про Держбюджет України (ухвалили кошторис – 16 січня, а надрукували – 21 числа – прим.). Незважаючи на те, що згідно з Бюджетним кодексом України місцеві державні адміністрації схвалюють проект рішення  про місцевий бюджет  перед його розглядом на  сесії відповідної  місцевої ради, станом на 28 січня 2014 року  проект рішення Тернопільської обласної ради “Про обласний бюджет на 2014 рік” до обласної  ради не подали. Це загрожує недотриманню визначених законом термінів  затвердження  обласного бюджету.

Читайте також. Облрада Тернопілля не мала права оприлюднювати рішення від 25.01.2014 р. – позиція прокуратури

До завершення цього терміну залишаються лічені дні. З проектом обласного бюджету повинні ознайомитися депутати, внести свої пропозиції та рекомендації постійні депутатські комісії обласної ради.

У ситуації, що склалася, повну відповідальність через можливі проблеми із надходження коштів, невиплатою зарплат та соціальних допомог, забезпеченням нормального функціонування бюджетних установ та комунального господарства лежатиме на обласній державній адміністрації.

Читайте також. У Тернополі просять зберігати спокій у разі введення надзвичайного стану (Відео)

У зв’язку з цим як голова найвищого представницького органу Тернопільщини звертаюся до прокуратури Тернопільської області щодо вжиття заходів прокурорського реагування для повернення бюджетного процесу у законодавче русло та притягнення до відповідальності посадових осіб обласної державної адміністрації, винних у порушенні  бюджетного законодавства».

Довідково. На 30 січня в кабінеті №332 адмінбудінку Тернопільської обласної ради відбудеться розширене засідання комісії з питань бюджету. Початок – о 12.00.