Приймають рішення: українські правоохоронці знають про затримання бойовика “ДНР” в анексованому Криму за вимогою України

Вадим Погодін - бойовики "ДНР" на прізвисько "Керч"
Вадим Погодін – бойовики “ДНР” на прізвисько “Керч”

Правоохоронні органи України мають визначитись, чи співпрацюватимуть з правоохоронцями країни-агресора в окупованмоу Криму.

Бойовика “ДНР” і громадянина України Вадима Погодіна в Україні звинувачують у вбивстві та викраденні і катуванні людей. За поданням Інерполу за замогою України Вадима Погодіна в анексованому Криму з-атримали і суд обрав йому 40 діб арешту для вирішення питання про видачу його Україні.

Як повідомили “Українській правді” в правоохоронних органах України, про такий арешт Погодіна в окупованому Криму знають. Зараз вирішують, чи співпрацюватимуть з правоохоронцями Росії.

Читайте також: Сепаратисти в паніці: суд РФ арештував одіозного бойовика з Донбасу, аби видати його Україні (Документ)

У Генпрокуратурі виданню повідомили, що Погодін “21.06.17 затриманий по лінії Інтерполу в Криму. До нього за рішенням Ялтинського суду застосовано тимчасовий арешт. Розшукується за поданням слідчого відділу Краматорського управління поліції за вбивство”.

На питання, чи подавала українська сторона якісь документи для передачі Погодіна, в ГПУ відповіли: “Поки немає рішення. Зараз вивчають це питання”.

Водночас речник Національної поліції Ярослав Тракало повідомив “Українській правді”, що у міжнародний розшук Погодіна по лінії Інтерполу українська сторона оголосила у липні 2015 року.

“Наразі ми отримали повідомлення про його затримання. Відповідно ми поінформували ініціатора такого розшуку – це Краматорський відділ поліції Нацполіції в Донецькій області, та Генеральну прокуратуру”, – сказав Тракало.

Також він зазначив, що, оскільки Погодіна затримали на окупованій території, питання співпраці з російськими силовиками має вирішувати Генпрокуратура.

Погодіна в Україні звинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 115  (умисне вбивство групою осіб) та ч.3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене організованою групою, або таке, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу. Йому загрожує довічне ув’язнення.