Приємна новина для освітян: вчителям поетапно підвищуватимуть зарплату протягом трьох років

фото: 24 канал
фото: 24 канал

Кабінет міністрів України опублікував текст постанови про збільшення розмірів окладів педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам починаючи з 2020 року.

Відповідна постанова з’явилась на сайті уряду.

Зазначеною постановою передбачено план поетапного підвищення рівня оплати праці освітянам та науковцям до 2023 року. Так, планом передбачено, що до 2023 року розмір окладу працівників найнижчої кваліфікації має становити 4 прожиткові мінімуми, встановлені на цей рік. Розмір окладу найнижчого за кваліфікацією працівника освітньої сфери має бути на 25% нижчим.

До того часу розмір окладів будуть підвищувати поетапно. Так, з 1 січня 2020 року найменший оклад освітян має складати 2,5 розміри прожиткового мінімуму, з 1 січня 2021 року — 3 розміри прожиткового мінімуму, з 1 січня 2022 року — 3,5 розміри прожиткового мінімуму, аз 1 січня 2023 року — 4 розміри прожиткового мінімуму.

В уряді зазначають, що відповідно до закону про науку та наукову діяльність, найменший розмір окладу працівника наукової сфери має складати 2 розміри середньої зарплати.

«Проте, зважаючи на фінансові можливості держави, такі розміри оплати праці нереально установити одночасно і протягом одного фінансового року», — повідомляють у Кабміні.