Причини отруєння дітей у садках Тернополя: ротавірусна інфекція, заборонені продукти, порушення вимог

харчіУ Тернополі за фактом отруєння дітей у дитячих садках провели службове розслідування, повідомляє сайт міської ради сьогодні, 26 січня.

Нагадаємо, отруїлися діти у дошкільних навчальних закладах №38 і 16. Аналізувала ситуацію спеціальна комісія, створена за розпорядженням міського голови Сергія Надала.

Читайте також. До медзакладів Тернополя потрапили 15 дітей – вихованці двох дитсадків (Відео)

Перший результат – звільнення із займаної посади директора садочку №38. Крім того, притягнули до дисциплінарної відповідальності працівників закладу та заступника начальника управління освіти. До того ж, міський голова Тернополя Сергій Надал підписав розпорядження про комплексну перевірку всіх дошкільних навчальних закладів.

Комісія встановила, що станом на 21 січня зареєстровані 17 випадків захворювання серед дітей. Серед них 11 – у дошкільному навчальному закладі №38 та шість – у №16. Згідно із першими результатами лабораторних досліджень, збудником вважають ротавірусну інфекцію.

Читайте також. Тернопіль: чим отруїлися діти – ще невідомо, але покарати винних обіцяють 23 січня

За попередніми даними епідрозслідування, встановили факт використання в дошкільному закладі забороненої продукції, тобто вживання дошкільнятами печінкового паштету, не передбаченого перспективним двохтижневим меню, затвердженим СЕС. Також виявили розбіжності у представленій супровідній документації із записами в книзі складського обліку, що вже викликає сумніви стосовно якості цієї сировини. Виявлені також інші порушення вимог санітарного законодавства.

У результаті перевірки провели відбір матеріалу для лабораторних досліджень, організували обстеження контактних у домашніх вогнищах і в дитячому дошкільному закладі працівників та встановили медичне спостереження за ними. Наразі вивчають питання постачальників харчів у міські дитячі садки. Комісія направила адміністрації дитячого закладу «Пропозицію про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства».

Читайте також. Тернопіль: слідчі розбираються, чому отруїлися діти, а прокуратура за всім стежить

– Керівника дитячого садочку №38 звільнили із займаної посади, а працівників закладу притягнули до дисциплінарної відповідальності, – каже Сергій Надал. – Щодо інших дошкільних навчальних садків, то спеціальна комісія перевірятиме кожен заклад щодо дотримання санітарних норм і правил в організації харчування дітей.

Довідково. Ротавірусна інфекція – гостре вірусне захворювання, що характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла. Щороку в Україні реєструють майже 54000 діарейних захворювань. Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих рота вірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо).

Софія Левицька