«Часткова мобілізація нині – абсолютно законна», – військовий комісар (Відео)

воякиВ Україні триває четверта черга мобілізації, яка офіційно стартувала 20 січня. На Тернопільщині військовозобов’язаних, а це чоловіки та жінки віком від 20 до 60 років, уже викликають до військкоматів і перевіряють на придатність до служби.

Тим часом, у мережі Інтернет активно поширюють інформацію, ніби чергова мобілізація є незаконною.

Читайте також. На Тернопіллі чоловіків просять не саботувати четверту хвилю мобілізації (Відео)

Військові, у свою чергу, переконують, що це – російська пропаганда, спрямована на зрив мобілізаційного процесу, і просять людей не брати в цьому участі. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Ще до початку четвертої черги мобілізації, у дописах в соціальних мережах окремі люди особисто від свого ім’я переконували, що воєнного стану в Україні немає, а відтак і на проведення мобілізації - незаконне. Крім того, відразу ж пропонували форму заяви про відмову від служби за мобілізацією. Законного підґрунтя у таких паперів немає, переконує військовий комісар Тернопільської області.

– Є в нас законодавча база, що передбачає проведення часткової мобілізації і без оголошення воєнного стану. У нас оголошений особливий період, а в такий час оголошується часткова мобілізація. Мені не довіряєте – прочитайте законодавство. Проведення часткової мобілізації абсолютно законне, – розповідає т. в. о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Появу заяв про незаконність мобілізації військовий комісар називає ворожою пропагандою й просить людей не поширювати подібні тексти.

– По-перше, люди, які таке пишуть, однозначно працюють на російську пропаганду. Якщо у вас є інформація, хто таке пропагує, – можете звертатися безпосередньо в Службу Безпеки, щоб цими людьми займалися, – радить Володимир Катинський.