Протягом жовтня на Тернопільщині видано 70 “теплих” кредитів на суму 1,4 млн грн

ф1Повне утеплення будинку майже вдвічі зможе зменшити рахунки за комунальні послуги.

Про це заявив начальник управління ЖКГ Михайло Олійник під час відеонаради з головами РДА, повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

Сьогодні держава надає населенню на ці цілі безпрецедентну грошову допомогу (Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2016 роки (постанова КМУ від 27.07.2016 № 589 (із змінами)). Державною програмою передбачено відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за  трьома напрямками у таких розмірах:
– 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) – механізм заміни газових котлів для населення;
– 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) – для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів;
– 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) – для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів;
– 70% суми  кредиту якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.
Умови споживчого кредитування фізичних осіб на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів:
– максимальна сума кредиту –  42 000 гривень;
– мінімальна сума кредиту – 1000 гривень;
– мінімальний початковий внесок – 10 % від вартості товару;
– строк кредитування – до 3 років;
– процентна ставка – 25 % річних;
– погашення кредиту – щомісяця рівними частинами, можливе дострокове погашення кредиту без додаткових комісій;
– разова комісія за надання кредиту – 3% від суми кредиту.

З початку дії Урядової програми підтримки населення із впровадження заходів з енергоефективності (з жовтня 2014 року) станом на 01 серпня 2016 року в області банками „Державний ощадний банк України” та „Укргазбанк” видано 6182 кредити на суму 107,7 млн гривень, 5 ОСББ. За показником „Частка домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету” область займає  7 місце по Україні.
З 06 липня 2016 р. банками тимчасово припинено видачу «теплих» кредитів лише за напрямом «придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування».
27 липня 2016 року Урядом було прийнято рішення про спрямування додаткових 100 млн грн. (постанова КМУ від 27.07.2016 № 589) на допомогу українцям під час утеплення індивідуального житла. Також цим рішенням було збільшено розмір допомоги для фізичних осіб.
З 6 жовтня 2016 року відновлено дію найбільш популярного серед населення напрямку Урядової програми з енергоефективності – придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів, державні банки – Ощадбанк та Укргазбанк – знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми.
Ті українці, які візьмуть участь у програмі, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергоощадні, встановити вузли обліку, модернізувати освітлення тощо, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу у розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів. Така компенсація надаватиметься і тим, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Протягом жовтня місяця поточного року видано 70 кредитів на суму   1,4 млн гривень. Прийнято рішення про видачу 47 кредитів на суму 789,0 тис. гривень. Кількість кредитів, за якими передбачається вихід на кредитний комітет для прийняття рішення про видачу кредиту  - 109 кредитів на суму понад  1,0 млн гривень.