Проти Трампа затвердили дві обвинувальні статті – американський лідер назвав підозри “смішними”

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Юридичний комітет Палати представників США затвердив дві обвинувальні статті, на основі яких в Конгресі проведуть голосування щодо імпічменту президента Дональда Трампа. Американський лідер назвав підозри “смішними”.

Мовиться про два офіційні звинувачення у скоєнні особливо тяжких злочинів. Це одна з трьох (окрім державної зради й підкупу) підстав для оголошення імпічменту президенту США, визначених конституцією країни. Про це повідомляє CNN.

Підозри Трампу:

  • Перше звинувачення стосується зловживання владою задля політичної вигоди. Вочевидь, мовиться про ймовірний тиск Трампа на президента України Зеленського з метою змусити його почати розслідування, спрямоване проти одного з політичних опонентів президента США — Джозефа Байдена.
  • Друге звинувачення стосується перешкоджання роботі Конгресу, а саме розслідуванням ним незаконних дій Трампа. Це звинувачення пов’язане з недопуском працівників Білого дому до слухань у справі імпічменту, ненаданням адміністрацією Трампа документів конгресменам, а також залякуванням окремих свідків, які виступали перед Конгресом.

Відзначимо, що вирішальним стане голосування у Палаті представників США, яке, ймовірно, відбудеться наступного тижня. Після цього, справа Трампа перейде у Сенат, де у республіканців є більшість і де, як очікується, його можуть виправдати.

Якщо в Палаті представників проголосують за зняття Трампа з посади, він стане третім за всю історію США президентом, який буде проходити через процедуру імпічменту.