Проти керівництва “Нафтогазу” відкрили кримінальну справу: звинувачують у дежзраді

За фактом діяльності проти керівництва “Нафтогазу” відкрито кримінальне провадження.

Про це Громадському радіо повідомив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Справа стосується діяльності менеджменту компанії. Але важко розслідувати діяльність менеджменту без прізвища Коболєв. Вона побудована на звинуваченнях у державній зраді. Коли вона відкрита, я не знаю. Папери з цього приводу отримав сьогодні”, – повідомив голова правління НАК.

Андрій Коболєв каже, що у компанії це сприймають як "дуже наполегливе запрошення до публічної дискусії".

"Ми готові це запрошення прийняти. Нам немає чого приховувати. І щодо державного аудиту щодо резерву боргів, і щодо всіх інших питань ми абсолютно відкриті", - запевняє він.

Голова правління каже, що збився з ліку кримінальних справ щодо "Нафтогазу".

"Я особисто перестав рахувати після того, як у 2018 році особисто мене оштрафували на 8 мільярдів гривень. Такий штраф мені, як фізичній особі, виписала Державна митниця. Потім у судах ми змогли довести, що підстав для штрафування не було і цей штраф некоректний.

По суті, мене хотіли оштрафувати за те, що ми відмовилися розмитнювати той газ, який російський "Газпром" постачав і досі постачає на окуповані території Донецької та Луганської областей", - згадує Коболєв.

Видання "Економічна правда" пише про те, що державна аудиторська служба надіслала матеріали ревізії НАК "Нафтогаз України" до Головного управління контррозвідки СБУ.

В акті ревізії, який був надісланий СБУ, йдеться про масштабні порушення та неефективні управлінські рішення, що "можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, які призвели або можуть призвести до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 176,190 млрд гривень, у тому числі фінансових порушень, що призвели до втрат - 75,486 млрд гривень".