Проти кандидата з Волині, котрий роздавав цукерки, порушили справу

фото: Опора

На Волині поліція зареєструвала та внесла одне повідомлення про порушення виборчого законодавства до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Йдеться про роздачу виборцям цукерок одним із кандидатів у депутати міської ради.

Як розповіла Суспільному координаторка мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата, факт підкупу спостерігачі зареєстрували у Ковелі. Із її слів, у поліції розглядають справу щодо кандидата у депутати Ковельської міської ради Романа Шворака.

Згідно зі статтею 160 Кримінального Кодексу України факт підкупу виборця карається штрафом, виправними роботами, або позбавленням волі до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Раніше у Ковелі 8 жовтня зафіксували інцидент, коли перехожим роздавали солодощі та агітаційні листівки. Як пояснив раніше ОПОРІ сам кандидат, вперше бере участь у виборах. Каже: не знав, що роздача продуктів може розцінюватися як підкуп виборців та заборонена Виборчим кодексом.

Загалом, у системі єдиного обліку вже зареєстрували 91 повідомлення про виборчі порушення. Найбільшу кількість зафіксували у Луцькому (24 випадки) та Ковельському (19 випадків) відділах поліції та Нововолинському відділенні поліції (6 випадків).

Також правоохоронці склали 32 адміністративних матеріали. Більшість - через порушення у передвиборчій агітації. Зокрема, про відсутність вихідних даних, недотримання обмежень агітації та псування агітматеріалами комунального майна.