Протестувальники в Казахстані висунули вимоги, в яких згадали Україну (Відео)

У Казахстані режим надзвичайного стану. Фото – NEXTA

Учасники масових протестів у Казахстані вимагають відставки президента і дострокових виборів для перезавантаження всієї влади у країні. Також вимагають реформ на принципах демократії із засудженням СРСР та військової агресії Росії проти України.

Такі вимоги протестувальників оприлюднило видання НЕХТА в Telegram.

“Головною умовою політичних реформ є – неухильна підтримка цінностей демократії та дотримання прав людини, визнання років правління СРСР злочином проти народів пострадянської імперії, засудження військової агресії проти України та анексії Криму, вихід зі складу СНД, ЄАЕС та інших союзів з Російською Федерацією”, – сказано в 4-му пункті вимог протестувальників Казахстану.

Читайте також: Штурм будівель, підпали, сутички і арешти: попри надзвичайний стан ситуація в Казахстані загострюється (Відео)

Як повідомляє 24 Канал, 5 січня акції протесту стали ще масовішими і охопили майже весь Казахстан. Протестувальники розгромили російський телеканал, який показував їх як екстремістів. Знесли й пам'ятник Назарбаєву.

Правоохоронці Казахстану почали масово переходити на бік протестувальників, хоча сутички з силовиками тривають. З обох сторін є жертви, однак наразі точна їх кількість невідома.

Президент Казахстану запровадив надзвичайний стан із комендантською годиною на всій території країни.

Зараз в Казахстані не працюють банки, авіаційний і залізничний транспорт, багато ЗМІ і телеканалів. Інтернет по всій країні є з великими перебоями.

Більше подробиць - у відео 24 Каналу