Протест охопив всі великі міста Білорусі: у сутичках з ОМОНом є загиблі і сотні поранених (Відео)

Увечері 10 серпня білоруси знову вийшли на масові акції протесту через офіційні результати виборів, за якими Олександр Лукашенко вшосте стає Президентом Білорусі. Протестувальників силою розганяв ОМОН із застосуванням світлошумових гранат і ґумових куль.

У МВС Білорусі заявили про одного загиблого 10 серпня протестувальника – мовляв, він сам випадково підірвався на коктейлі Молотова, який збирався кинути в правоохоронців. Опозиційні білоруські ЗМІ повідомляють про сотні поранених протестувальників внаслідок вибухів світлошумових гранат, офіційна влада про це мовчить.

Читайте також: Водомети і ґумові кулі: на тлі заяв ЦВК про перемогу Лукашенка в Білорусі почався наймасовіший в країні протест (Відео)

Опозиційний кандидат у Президенти Білорусі Світлана Тихановська, за повідомленням ЦВК Білорусі, подала скаргу, у якій вимагає визнати результати виборів 9 серпня недійсними та провести повторний підрахунок голосів чи повторне голосування на деяких дільницях. За попередніми результатами ЦВК, Лукашенко перемагає з результатом у 80% голосів виборців, у Тихановської – 10%.

Читайте також: Президент України зробив заяву через події у Білорусі

Як повідомив у Twitter сьогодні вранці глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус, Тихановська з міркувань безпеки виїхала з Білорусі до цієї балтійської країни. КГБ Білорусі напередодні заявляло, що на Тихановську начебто готували замах.

Читайте також: Тихановська заявила про свою перемогу на виборах президента Білорусі

Світові лідери засудили насилля в Білорусі і закликали сторони до діалогу.

Читайте також:Лукашенко зреагував на протести проти себе: “Відповідь буде адекватною”

Більше подробиць про другий день протестів у Білорусі – у сюжеті ТСН